MS 2019

Slováci na úvod prípravy nestačili na Švédov

SVK-SWESlovensko 0 : 4 Švédsko

(0:1, 0:2, 0:1)

Slovenský tím si na svoj úvodný prípravný zápas na domáci šampionát pozval úradujúcich majstrov sveta zo Švédska. Tento súper sa však ani zďaleka neradí medzi ich obľúbených, keďže z posledných desiatich vzájomných meraní síl vyšli naši hokejisti víťazne len v jednom prípade. Napriek tomu, že severania pricestovali bez väčších zvučných mien, od úvodných minút ukazovali svoju nespornú kvalitu. Prvý gól zápasu na seba nenechal dlho čakať. V 4. minúte Július Hudáček neudržal puk v lapačke, čo využil Daniel Zaar a otvoril skóre stretnutia. O tri minúty neskôr nebezpečne zaútočili aj Slováci. Puliš šikovne vypichol puk švédskemu obrancovi a následne poslal do brejku rozbehnutého Tybora, no s jeho strelou si pozorne chytajúci Enroth poradil. V poslednej minúte prvej tretiny mali hostia ešte šancu navýšiť svoje vedenie, ale Bristedt nastrelil len tyč Hudáčkovej brány.

V 24. minúte sa Slovensko dostalo do obrovskej príležitosti na vyrovnanie. Tybor učebnicovou prihrávkou našiel osamoteného Puliša v medzikruží, no Enroth si poradil aj s touto šancou. Presne v polovici zápasu sa švédskemu celku podarilo dosiahnuť aj druhý gól zápasu. Švédsky obranca Svedberg nahodeným pukom od modrej čiary prekvapil Hudáčka – 0:2. O tom, že švédsky celok je mimoriadne nebezpečný aj v presilových hrách, sa Slováci presvedčili pri vylúčení Petra Tršku. V 38. minúte Rasmunsen šikovne stečoval strelu Holma a stav na ukazovateli skóre bol razom 0:3. Aj o posledný gól zápasu sa postarali hostia zo Švédska. V 58. minúte Brithen vydoloval puk spod Hudáčkovho betónu a následne ho poslal do predbránkového priestoru, odkiaľ ho Bristedt poslal do slovenskej brány aj po štvrtýkrát.

Po skončení riadneho hracieho času ešte nasledovali exhibičné nájazdy, v ktorých triumfoval slovenský celok 2:1. Úspešnými exekútormi slovenských samostatných nájazdov boli Marek Bakoš a Matej Paulovič. Za Švédov sa jediný dokázal presadiť Rasmunsen.

SLOVENSKO - ŠVÉDSKO 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Zaar (Bristedt, Arnesson), 30. Svedberg (Kellman), 37. Rasmussen (Holm), 58. Bristedt (Brithén)

Rozhodovali: Stano, Müllner - Gegáň, Rojík, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Zostavy:

Slovensko: J. Hudáček - Grman, Sersen, Martin Chovan, Trška, Štajnoch, Rosandič, Jánošík - Tybor, Sukeľ, Puliš - Bakoš, Gríger, Nagy - Kudrna, Cingel, Liška - Paulovič, Buc, Mikúš

Švédsko: Enroth - Bengtsson, Holm, Bertilsson, Svedberg, Arnesson, Andersson - Strömwall, Lander, Boqvist - Zaar, Brithén, Bristedt - Sandin, Rasmussen, Elvenes - Brodecki, Kellman, Mastomäki