hockey-LIVE

Rusi obhájili triumf na Hlinka Gretzky Cupe

Rusko - Slovensko 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

Úvodná gólová šanca zápasu patrila mladým Slovákom, keď už v 2. minúte Petrovský po Žlnkovej prihrávke zazvonil na pravej tyči Ivanovovej brány. Ako prvým v zápase sa však podarilo skórovať Rusom. V 13. minúte po sérií zázračných zákrokov Eliáša puk zo spleti tiel vydoloval Kvochko, následne ho poslal na osamoteného Miroshnichenka a ten už nemal problém poslať puk do poloopustenej slovenskej bránky -1:0 . O minútu neskôr Rusi zmrazili Easton Arénu aj po druhýkrát. Malyavin šikovne schoval svoju strelu od modrej čiary poza brániacich hráčov a tá doplachtila až za chrbát nič nevidiaceho Eliáša -2:0. V 19. minúte bolo pre slovenských mladíkov ešte horšie. Z čista-jasna sa pred Eliášom objavil nikým nestrážený Sinyatkin a pohodlne upravil už na 3:0. Slovákom sa podarilo gólovo odpovedať v 28. minúte. Slafkovkému sa podarilo uniknúť po pravom krídle a svojou prihrávkou našiel Filipa Mešára, ktorý prekonal Ivanova - 3:1. Ruská odpoveď na seba však nenechala dlho čakať. Už v 30.minúte sa po ukážkovej kombinácií presadil Miroshnichenko - 4:1.O minútu neskôr sa mladým Rusom podarilo dokonca odskočiť už do štvorgólového trháku, keď sa presadil Gulyayev - 5:1. Po tomto góle sa slovenskí tréneri rozhodli pre oddychový čas a následne aj pre brankársku výmenu, keď sa medzi slovenské tri tyče premiérovo na turnaji postavil Jurčák. Do tretej tretiny mladí Slováci vstúpili najlepším možným spôsobom. V 41. minúte po vyhratom Petrovského buly nechytateľne strielal Žlnka – 5:2. Slovensko však nádej na obrat dlho neživilo, keď v 43.minúte ruskí mladíci opäť odskočili na rozdiel štyroch gólov. Nedôrazné Moškove vyhodenie puku zachytil Rogovskii a po prvýkrát v zápase inaksoval aj Jurčák – 6:2. V 56. minúte sa slovenská lavička odhodlala ku hre bez brankára, no tento pokus skončil siedmym ruským gólom, keď sa z vlastného obranného pásma trafil Michkov – 7:2. Minútu pred koncom ešte Rusi dostali možnosť si zahrať presilovú hru o dvoch hráčov, no stav stretnutia sa už nezmenil.

Góly: 13. Miroshnichenko (Kvochko), 14. Malyavin (Larkin), 19. Sinyatkin (Demidov, Trikozov), 30. Miroshnichenko (Rogovskii, Gazizov), 31. Gulyayev (Michkov), 43. Rogovskii (Gazizov), 56. Michkov - 28. Mešár (Slafkovský), 41. Žlnka (Petrovský). Rozhodovali: D. Konc st., Stano - Kacej, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 500 divákov.

Zostava SR :  Eliáš,(31.Jurčák), Moško, Nemec, Slavkovský, Repčík, Mešár - Nátny, Štrbák, Žlnka, Petrovský, Sýkora- ,Kmec, Žabka, Molnár, Dvorský, Čiernik - Nahálka, Krakovský, Honzek, Suchý, Šotek

Zostava Rus : Ivanov, Malyavin, Kudryavtsev, Perevalov,  Kvochko, Michkov- Sapunov, Duda, Miroshnichenko, Rogovskii, Gazizov - Remezovsky, Gulyayev, Trikozov, Demidov, Sinyatkin - Barabosha, Davydov, Larkin, Grigoriev, But