Tipos Extraliga

Nitra s víťazným vstupom do série

NIT-ZVOHK Nitra 4 : 1 HKM Zvolen

(1:0, 2:1, 1:0)

V prvom semifinálovom zápase playoff pricestoval pod Zobor tím zo Zvolena. Duel týchto dvoch celkov vyznel počas sezóny jasne v prospech hostí, ktorí pokorili Nitru až päťkrát. Fanúšikovia Nitry vytvorili svojim skandovaním domácim hráčom elektrizujú atmosféru. Už v 13. sekunde sa do prvej šance dostal miláčik domácich tribún Blackwater, ale puk pomedzi Barošové betóny neprepasíroval. Od tohto momentu sa hra niesla v opatrnom duchu, keď sa hráči od úvodu viacmenej oťukávali. Prvý gólový prielom nastal v 16. minúte. Po prihávke od Bajteka sa gólovou strelou prezentoval Miroslav Pupák – 1:0. Veľké penzum práce pri tomto góle odviedol Marek Slovák, ktorý vynikajúco clonil a znepríjemňoval život brankárovi hostí. Druhý gólový zápis v zápase bol opät v podaní Nitry. V priestore za bránou sa najlepšie zorientoval Beca a našiel pred bránou úplne osamoteného Ručkaya, pre ktorého už nebol problém prekonať bezmocného Baroša. V 32. minúte mali obrovskú šancu na zníženie nepriaznivého stavu hostia zo Zvolena, ale Klhúfekovu strelu zneškodnil zázračným zákrokom Valent. O pár sekúnd však nachytal brankára domácich na hruškách Radovan Puliš, keď sa jeho nahodený puk odrazil od Valentovej lapačky za jeho chrbát - 2:1. Domáci vo svojej aktivite nepoľavovali, za čo sa im náležite revanšovala aj pani šťastena. Po strele od Pupáka puk prepadol brankárovi pomedzi výstroj a zastavil sa až vo Zvolenskej bránke – 3:1. V poslednej tretine sa hokejistom Nitry podarilo rozjasať Nitriansku arénu aj po štvrýkrát. Kanadská spolupráca Blackwater-Laliberté zafungovala na jednotku a stanovili tak vysledné skóre zápasu na 4:1.

Zostavy:

Nitra: Valent – Milam, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, Baker, Milo, König – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Bajtek, Bene, Pupák - Piačka

Zvolen: Baroš – Pokovič, Bagin, Andersons, Krejčí, Juraško, Habšuda, Hataš, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek – Klhùfek, Mráz, Brendl - Škvaridlo, V. Fekiač, Ďaloga

Hk Nitra 4 : 1 HKM Zvolen

Góly: 16. Pupák (Bajtek), 22. Ručkay (Beca, Kutálek), 34. Pupák (Bene, König), 48. Laliberté (Blackwater, Slovák) - 33. Puliš (Semorád, Krejčí).

Rozhodovali: Baluška, Lauff – Korba, Rovenský

vylúčení: 5:2, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, 3473 divákov.