Tipos Extraliga

Nitra zvládla úvodný finálový zápas

NIT:BBSHK Nitra - HC 05 Banská Bystrica 3:1

(1:0, 0:1, 2:0)

Úvodný finalový zápas medzi Nitrou a Banskou Bystricou sa odohral pod Zoborom, kedže Nitrania skončili v základnej časti o dve priečky vyššie ako hostia. Nitra aréna bola beznádejne zaplnenená už hodinu pred zápasom. Domáci fanúšikovia opät vytvorili elektrizujúcu atmosféru, ktorá bola pre domácich ako šiesty hráč. Nitrančania začali zápas hneď nátlakovou hrou a hostia sa prvýkrát dostali do útočného pásma až v šiestej minúte. V prvej obrovskej gólovej šanci sa ocitol v 8. minúte domáci Štefanka, ale vyrazený puk za Bacashihuov chrbát nedostal. O tri minúty neskôr vypukla v Nitra aréne prvá eufória. Po vynikajúcej kombinácií Beca – Kutálek, druhý menovaný nezadržateľne skóroval vo vlastnom oslabení. V 14. minúte mohlo byť už 2:0, ale strela od Henricha Ručkaya skončila len na hornej konštrukcii brány. V polovici druhej tretiny hostia dosiahli vytúžené vyrovnanie. Po strieľanej prihrávke od Šmacha sa puk od korčulí Hvilu odrazil do Valentovej brány. V 33. minúte sa mohli hostia ujať vedenia, ale Majdan opečiatkoval len hornú tyč. Dve minúty po začiatku tretej tretiny opäť zvonila konštrukcia brány, no tentokrát ju rozozvučil Štefanka. Moment zápasu nastal v 43. minúte pri vylúčení M.Handzuša. Jason Milam strelou od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a stav stretnutia bol 2:1. Veľké penzum práce pri tomto góle odviedli Stloukal so Slovákom, keď zakrývali bystrickému gólmanovi výhľad. V 55. minúte sa opäť otvorili dvierka na bystrickej trestnej lavici. Po nevyberavom zákroku na Petra Podhradského putoval Kytnár predčasne pod sprchy s trestom 5+20 minút. Tento zákerný faul domáci zúžitkovali v tej istej minúte, keď sa po spolupráci s Lalibertem trafil Marek Slovák a stanovil tak aj konečný výsledok na 3:1.

HK Nitra - HC 05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 11. Kutálek (Beca, Mezei), 44. Milam (Laliberté, Ordzovenský), 56. Slovák (Milam, Laliberté) - 31. Hvila (Šmach, Bust)