Tipos Extraliga

Výber Tipsport Ligy s prehľadom porazil reprezentantov Slovenska

Už pred stretnutím avizoval Richard Lintner, že nepôjde o žiaden jednoduchý zápas. "Nejde o žiadnu hokejovú exhibíciu," zdôraznil na utorňajšej tlačovej konferencii. Z víťazstva sa nakoniec tešili hráči Tipsport Ligy, ktorí vyhrali nad reprezentáciou Slovenska 6:1

Prvá  tretina sa niesla v svižnom tempe. Aktívnejšie ju začali hráči Tipsport ligy. Už v druhej minúte sa presadil Judd Blackwatter (HK Nitra), ktorý presnou strelou švihom prepálil Jána Laca. Asistoval Tomáš Surový (HC `05 iClinic Banská Bystrica). Hráči slovenskej reprezentácie mali pomerne veľký problém usadiť sa v obrannom pásme ligistov. Prvý svetlý moment prišiel v 7. minúte, keď Jakub Suja tečoval nahodený puk od Draveckého do protismeru, no minul odkrytú bránu. V jedenástej minúte videli diváci druhý gól z hokejky Tomáša Surového. Asistoval Dávid Buc. V 14. minúte stretnutia  šiel na trestnú lavicu Peter Trška za podrazenie. Hráči Tipsport ligy však presilovú hru nevyužili. Pri zakladaní ofenzívy v útočnom pásme im zobral puk Dravecký a dostal sa do úniku. Jednoduchou kľučkou poslal puk medzi Valentove nohy. Tretí gól výberu Tipsport ligy prišiel v 16. minúte. Autorom presného zásahu je Dávid Buc.

V druhej tretine nastúpil do brány reprezentácie Denis Godla. Hra sa vyrovnala, už od úvodu začali reprezentanti tlačiť výber Tipsport ligy. Viac sa tlačili do brány, no svoje šance nedokázali premeniť. Rovnako tak na druhej strane, kedy si hráči Tipsport ligy vybojovali viacero zaujímavých akcií, no ani jedna strela neskončila za Godlovým chrbtom. V 25. minúte v hre 1 na 1 Tomáš Slovák nastrelil tyčku. Gólovú akciu vypracovala dvojica Surový – Hossa v 35. minúte. Rozobrali obranu reprezentantov, no plány im prekazil Godla efektívnym zákrokom ľavým betónom. V druhej tretine gól nepadol napriek viacerým šanciam.

Tretia tretina patrila hráčom Tipsport Ligy. Strelili v nej až tri góly. Najskôr presne zakončil Judd Blackwater po peknej prihrávke Mareka Slováka v 56. minúte. Netrvalo dlho a Dávid Buc po prihrávke Matthewa Maioneho šikovnou strelou švihom prestrelil Denisa Godlu. Debakel reprezentácie Slovenska len potvrdil posledný gól v 60. minúte z hokejky Adama Lapšanského (HK Poprad), ktorý sa rýchlo zorientoval v priestore pred bránou a dorazil puk za Godlov chrbát.

Slovenská reprezentácia má na programe zápasy na turnaji 4 krajín vo švajčiarskom Bieli, ktorý sa uskutoční 16. - 17. decembra. Okrem Slovákov a domácich Švajčiarov sa na turnaji predstaví výber Bieloruska a Francúzska.

Zdroj: hockey-live.sk