Kaufland Cup

Slováci strelecky explodovali a zdolali Rusko + Huda show

Slovensko - OH tím Ruska 6:2 (2:0, 0:0, 4:2)

V roku 2017 prípravný hokejový turnaj Slovakia Cup našiel svoj domov v hokejovej Nitre. Otvárací duel medzi Švajciarskom a Bieloruskom dopadol lepšie pre Helvétov, ktorí zdolali v poobedňajšiom zápase svojho súpera o dva góly, a tým si zabezpečili postup do sobotnajšieho finále. Ich súper mal vzísť z podvečerného zápasu medzi Slovenskom a Olympijským výberom Ruska.

Začiatok zápasu patril našim hokejistom. Slovenskí hokejisti hnaní burácajúcou Nitra arénou začali veľmi aktívne. Prvú gólovku mal na svojej hokejke v 5.minúte Lušnák, ale do polopráznej brány z uhla presne nenamieril. O otvárací gól slovenského tímu na Slovakia Cupe sa postaral v 8.minúte s chuťou hrajúci Libor Hudáček, ktorý sa pohral s ruskou obranou a elegatne zavesil puk bekhendovou strelou ponad Bobkove rameno. Slovensko však vo svojej aktívnej hre nepoľavovalo. V 17. minúte dobre zapracoval pri mantineli Cingel a perfektnou prihrávkou vyzval k druhému gólu Gernáta.

Do druhej tretiny vybehli ruskí mladíci ako vymenení. Agresívnou a tvrdou hrou dostávali slovákov pod tlak. V 22. minúte takmer znížíl stav stretnutia Kaletnik, ale jeho strela smerovala len pár desiatok centimentrov mimo brány. V polovici stretnutia sa predviedol skvelou prihrávkou Bakoš, ked uvoľnil do samostatného nájazdu Suju, no ten svoju ponúknutú šancu nedokázal zužitkovať. Zhruba po 36. minútach dvihol ruský hokejista ruky nad hlavu oslavným gestom, ale rozvlnil len bočnú sieť, tak sa musel veľmi rýchlo opäť skoncentrovať na hru.

Tretia tretina začala trestom pre ruskú lavičku, keď sa dopustili priestupku zlého striedania a na ľade sa ocitlo viacej korčuliarov ako dovoľujú hokejové regule. Ponúknutú výhodu presilovej hry Slováci využili na jednotku. Švarný svojou delovkou Bobkovi nedal šancu a tak poslal Slovákov do trojgólového vedenia. O tridsať sekúnd neskôr sa do brejku po vynikajúcej Šedivého prihrávke dostal Macík a ten preloboval padajúceho ruského brankára a upravil stav stretnutia na 4:0. O dalšiu necelú minútu sa po individuálnej chybe ruských zadákov presadil opäť Libor Hudáček na 5:0. Ruskí hokejisti sa však nevzdávali a v 48.minúte strelu od modrej čiary stečoval Shenfeld. V zápätí mohlo byť ešte horšie, no vyrazenú strelu za chrbát slovenského gólmana nedopravil Kadeikin. Necelé tri minúty pred koncom strenutia ešte dostali ruskí hokejisti výhodu presilovej hry. Počas nej sa v skrumáži pred Hudáčkovou bránou najlepšie zorientoval Gareev a zaznamenal druhý ruský gól. Posledné gólové slovo však malo nakoniec Slovensko. Po šikovnej Gernátovej prihrávke sa do brejku dostal Tomáš Hrnka, ktorý stanovil konečný výsledok 6:2. Slováci sa tak v sobotnajšom dueli o 18stej hodine stretnú s výberom Švajciarska v boji o celkové víťazstvo na turnaji.

Góly: 8. L. Hudáček (Cingel, Kudrna), 17. Gernát (Cingel, Čajkovský), 43. Švarný (Graňák, Suja), 43. Macík (Šedivý), 44. Hudáček (Tvrdoň, Slovák), 59. Hrnka (Gernát) - 48. Šenfeld (Vasilevskij, Varfolmejev), 59. Garejev (Manuchov). Rozhodovali: D. Konc, Baluška - Výleta, Tvrdoň, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2284 divákov. Zmeny: 4. Šaryčenko za Bobkova, 7. Bobkov za Šaryčenka, 53. Šaryčenko za Bobkova

Zostavy:
Slovensko: J. Hudáček - Čerešnák, Jánošík, Čajkovský, Gernát, Švarný, Graňák, Šedivý - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kudrna, L. Hudáček, Cingel - Skokan, Suja, Bakoš - Lušňák, Šťastný, Macík - Buc
Olympijský tím Ruska: Bobkov (4. - 7. Šaryčenko, od 53. Šaryčenko) - Manuchov, Rafikov, Korjagin, Naumenkov, Beliakov, Judin, Vasilevskij, Provolnev - Kadejkin, Kraskovskij, Leščenko - Kosov, Kaletnik, Šenfeld - Michejev, Rasskazov, Kazakov - Garejev, Osnovin, Varfolomejev