Nitra pocestuje do Popradu s výhodou 2 zápasov

1. zápas HK Nitra 7:0 HK Poprad
2. zápas HK Nitra 3:0 HK Poprad
HK Poprad : HK Nitra - 20.03.2017
HK Poprad : HK Nitra - 21.03.2017

V prvom domácom dvojzápase si HK Nitra poradila s hosťujúcim Popradom suverénnym spôsobom, keď hostia za 120 minút nedokázali prekonať Erika Harznella.

V prvom dueli domáci začali už od úvodu veľmi aktívne a obrovským tlakom dostávali Popradčanov do úzkych. Hostia sa len s veľkými ťažkosťami dostávali z vlastného pásma. Iba zásluhou vynikajúco chytajúceho Fokina nevyhrávala Nitra vyšším gólovým rozdielom už v prvej desaťminútovke. Kúzlo ruského brankára však bolo pokorené v 19.minúte, kedy americký obranca svojou strelou ponad Fokinovu vyrážačku otvoril skóre stretnutia -1:0. V druhej tretine domáci nepoľavovali vo svojej aktivite a definitívne zlomili odpor súpera. Postupne sa presadili Medzei a Macík, čo viedlo domáceho kouča ku výmene brankárov. V 28. minúte sa tak medzi tri tyče popradskej bránky postavil Martin Šúrek. To však nezabránilo nitrianskemu gólovému uragánu, keď sa do druhej prestávky presadili ešte Juraj Štefanka a rovnako aj po druhýkrát Jason Milam, ktorý tak stanovil pre hostí hrozivý stav stretnutia už na 0:5. V tretej tretine hra už stratila na tempe a bolo vidieť, že nasadenie z prvej tretiny je nenávratne preč. To využili domáci k zveľadeniu svojho dosiahnutého náskoku. V 45. minúte doslova nachytal na hruškách Šúreka domáci Paukovček, keď jeho nahodený puk ponad lapačku skončil až chrbtom zahanbeného brankára. Skóre stretnutia na konečných 7:0 uzatvoril v presilovej hre o dvoch hráčov Judd Blackwater.

HK Nitra – HK Poprad 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 19.Milam (Cope, Blackwater), 25. Mezei (Kutálek), 29. Macík (Tvrdoň), 34. Štefanka (Meland, Versteeg), 38. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 46. Paukovček (Bajtek), 56. Blackwater (Slovák, Milam). Rozhodcovia: Baluška, Lokšík – Junek, Šefčík.

Zostavy:

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek

HK Poprad: Fokin – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Ježek, Ibragimov, Pokovič, Davydov – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Matej Paločko, Murček, Bondra – Štrauch, Mlynarovič, Svitana

Rozhodovali: Baluška, Lokšík – Junek, Šefčík.

Do druhého stretnutia nastupovali hosťujúci kamzíci s úplne iným prístupom k zápasu, čo bolo aj vidieť na samotnom ľade už od prvých minút. Úvod stretnutia už rozhodne nebol tak pod taktovkou domácich, ako to bolo v prvom dueli týchto dvoch celkov. Prvá tretina sa vyznačovala bojovejším nasadím ako samotnou krásou hokeja. Toto tvrdenie podčiarkuje aj dovedna šesť udelených nižších dvojminútových trestov za prvú dvadsaťminútovku. Po prvej tretine sa hostia opäť odhodlali k výmene brankára a do brány sa opäť postavil Martin Šúrek. No ten si ani v tomto zápase nedokázal udržať čisté konto. V 27. minúte sa po strele od Mareka Tvrdňa puk odrazil pred Radoslava Macíka, ktorý poslal domácich do najtesnejšieho jednogólového vedenia. V 32. minúte mohlo byť vyrovnané po fatálnej chybe domáceho brankára, no ten však svoju chybu odčinil aspoň za cenu svojho vylúčenia, a tak nedovolil hosťom dostať puk do opustenej brány. S blížiacim sa koncom zápasu boli hostia čoraz nepríjemnejší a nebezpečnejší. V 56. minúte však definitívne Nitra strhla zápas na svoju stranu, keď sa v trme-vrme pred bránou najlepšie zorientoval Marek Slovák a skóre stretnutia bolo 2:0. Popradčania ešte pred koncom stretnutia zvolili možnosť hokejového vabanku, keď odvolali svojho brankára a pokúsili sa o hru v šestici. Vytúžene gólové ovocie to im to však už neprinieslo. Práve naopak, 28 sekúnd pred koncom skóroval na konečných 3:0 Marek Tvrdoň.

HK Nitra – HK Poprad 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 27. Macík (Tvrdoň, Šille), 56. Slovák (H. Ručkay), 60. Tvrdoň (Kutálek, Hartzell). Rozhodcovia: Jonák, Müllner – Šefčík, Tvrdoň,

Zostavy:

Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Versteeg, Meland, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek
Poprad: Fokin (21. Šúrek) – Fabian, Guliaev, Suchý, Dinda, Pokovič, Davydov, Ježek, Ibrigimov – Lichanec, Zagrapan, Štrauch – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Abramov – Hvila, Mlynarovič, Svitana