Banská Bystrica získala cenné víťazstvo v Nitre

HK Nitra 2 : 3 HC iCLINIC B.Bystrica

(1:1, 1:0, 0:2)

Stav série 1:2

Po úvodnom finálovom dvojzápase, ktorý sa odohral v Banskej Bystrici sa séria presunula pod Zobor. Stav série bol vyrovnaný, keď sa obom celkom podarilo aspoň raz zvítaziť. Nitrania tak vstupovali do tretieho finálového zápasu s miernou výhodou získaného bodu z víťazstva na horúcej bystrickej pôde.

Hneď po úvodnom buly bolo vidieť nesmiernu vyrovnanosť týchto dvoch celkov, avšak s menšou optickou prevahou na strane domácich, ktorých hnala, ako inak, vypredaná Nitra aréna. Do prvej šance sa dostal v 10.minúte domáci Paukovček, keď svojou strelou vystrašil hosťujúceho brankára. Kuriózne však stav stretuntia otvorili hostia. O zhruba minútu neskôr po kanadskej spolupráci Higgsa s Wishardom, sa druhý menovaný dostal ku strele a nedal Hartznellovi šancu – 0:1. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, keď už v 15.minúte Šilleho strelu dorazil do brány Henrich Ručkay. Pred prvou sirénou nitrianska aréna zaburácala ešte raz, no nakoniec po videoanalýze gól uznaný nebol, kedže puk skončil len na hornej tyči bystrickej brány.

Do druhej tretiny vstúpili domáci nesmierne aktívne. Už po dvoch minútach hry zvonilo v ušiach Bacashihuu, keď konštrukciu brány nastrelil Kutálek. Minútu pred koncom druhej tretiny sa domáci ujali vytúženého vedenia. Počas presilovej hry sa po strele Matúša Raisa od modrej čiary puk odrazil pred Henricha Ručkaya a ten zaznamenal svoj druhý gól v zápase.

Tretiu tretinu začali hosťujúci Barani výrazným tlakom, no ku gólu to neviedlo. Nepomohla im k tomu ani presilová hra pri vylúčení Pupáka, kedy prekvapujúco takmer inkasovali. Marek Slovák unikol poza hosťujúcu obranu avšak zoči voči Bacashihuu zlyhal. V 54. minúte však prišla pre celú nitriansku arénu studená sprcha. Pavol Skalický dokázal spoza brány prepasírovať puk za chrbát zmäteného Hartznella. Keď sa už stretnutie pomaly chýlilo do predåženia, prišla pre Nitru ďalšia rana pod pás. Dvadsaťjeden sekúnd pred koncom stretnutia Higgs obišiel bránu a svoju individuálnu akciu zakončil gólovou strelou medzi betóny bezmocného Hartznella.

HK Nitra 2 : 3 HC iCLINIC B.Bystrica    stav série 1 : 2

Góly: 15. H. Ručkay (Timotej Šille, M. Tvrdoň), 38. H. Ručkay (Rais, Krištof) - 11. Wishart (Higgs, Skalický), 55. Skalický, 60. Higgs (Ďatelinka, Bortňák) - Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Babic, Kincses - Soós, M. Németh (všetci Maď.), 3600 divákov