Tipos Extraliga

Playoff: Nitra si aj v druhom štvrťfinálovom zápase poradila s Novými Zámkami

HK Nitra - HC Nové Zámky 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Stav série 2:0

Presne 24 hodín po buly úvodného štvrťfinálového zápasu medzi Nitrou a Novými Zámkami sa súboj týchto celkov zopakoval. V úvodnom stretnutí jasne dominovala domáca Nitra, ktorá nastrieľala hosťujúcim Novým Zámkom osem gólov. Hosťujúci tréneri tak čelili pred druhým štvrťfinálovým zápasom náročnej otázke ako zastaviť produktívny útok Nitry.

Úvod stretnutia ako cez kopirák pripomínal prvý zápas týchto dvoch celkov. V 4. minúte na trestnú lavicu putoval Lorraine a domáci dostali výhodu prvej presilovej hry. V nej sa už po niekoľkých sekundách strelecky presadil nitriansky kanonier Paulovič, ktorý strelou z otočky nedal brankárovi Nových Zámkov šancu - 1:0. Hostí však tento moment do kolien nedostal a postupne sa osmeľovali. V 8. minúte ešte český útočník Vladimír Škoda trafil ľavú tyč, no v 11. minúte sa hosťom už podarilo vyrovnať. Lukáš Jurík šikovne tečoval nahodenú strelu od Husáka - 1:1. Predchádzalo tomu vylúčenie domáceho Kovacsa, ktorý sa previnil voči pravidlám hákovaním.

Už po 50 sekundách hry v druhej časti dostali hostia výhodu presilovej hry o jedného hráča po faule Pauloviča. Veľa nechýbalo a Novozámčania by sa ujali vedenia, no Šimun zo sľubnej šance trafil len do tyče. Čo sa nepodarilo hosťom, to zvládli domáci v 29. minúte. Strelu od modrej čiary Romančík neudržal vo svojej výstroji a Slovák bez väčších komplikácií skóroval. V 33. minúte domáci dostali puk aj po tretíkrát do siete Romančíka, no gól pre postavenie hráča v bránkovisku uznaný nebol. V 38.minúte dostali Nitrania premiérovú šancu presilovej hry o dvoch hráčov. Tejto príležitosti sa domáci zhostili na jednotku. 59 sekúnd pred koncom druhej tretiny sa po druhýkrát v zápase presadil Paulovič, keď dorazil strelu od Troya Milama - 2:1.

Po dvoch minútach hry v tretej časti mal obrovskú šancu na premiérový gól v play-off domáci Radoslav Macík, no jeho strelu zastavila horná konštrukcia Romančíkovej brány. O gólovú bodku zápasu sa napokon postaral nitriansky obranca Rýgl v 57. minúte. Počas presilovej hry si nakorčuľoval pred bránu a po prihrávke od Pauloviča pohotovou strelou stanovil konečné skóre na 4:1.

Góly: 4. Paulovič (Krištof, Mezei), 29. Slovák (Ordzovenský, J. Milam), 40. Paulovič (T. Milam, Mezei), 57. Rýgl (Paulovič, T. Mikúš) - 11. L. Jurík (Husák, Škoda) Rozhodovali: Lokšík, Goga - Kacej, Rojík, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Fábry (Nové Zámky) 10 min nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3195 divákov.  Stav série 2:0.

Zostavy:

Nitra: Lawson - Rais, Mezei, Ordzovenský, J. Milam, Versteeg, T. Milam, Rýgl - Paulovič, Krištof, T. Mikúš - Lantoši, Slovák Blackwater - Macík, J. Ručkay, H. Ručkay - Kovacs, Bradley, Csányi - Kutálek

Nové Zámky: Romančík - Husák, M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Šimek - Hřebejk, L. Jurík, Škoda - Saulietis, Šimun, Zbořil - Fábry, Šille, R. Varga - Dubec, D. Rehák, Lorraine - Tužinský