Playoff: Nitra sa po vydretom víťazstve premiérovo ujala vedenia v sérii

HK Nitra 2 : 0 Hk Dukla Trenčín
(0:0, 0:0, 2:0)
Stav série 3:2

Dukla Trenčín pricestovala na piaty zápas série v značne oklieštenej zostave. V porovnaní s posledným zápasom v Trenčíne chýbali hosťom Radivojevič, Hlinka a obranca Bohunický. Nitriansky celok sa musel zasa zaobísť bez kanadského útočníka Blackwatera, ktorý obdržal štvorzápasový dištanc za nedovolený zákrok na Hlinku z predošlého zápasu.

Od úvodných minút zápasu mohli fanúšikovia sledovať skôr opatrnú hru oboch celkov založenú na zaistenej defenzíve ako festival útočného hokeja. O prvý vzrušujúci moment v predbránkovom priestore sa postaral hosťujúci Varga, no v 9. minúte počas presilovej hry zblízka proti Šimbochovi neuspel. Na druhej strane, rovnako počas presilovej hry mal sľubnú šancu Lantoši, no ani ten nenašiel gólový recept na Valenta.

Druhá tretina sa obdobne niesla v duchu mnohých vylúčení na obochoch stranách. Paradoxne sa však v najväčšej šanci ocitol hosťujúci Sojčík, a to v hre 5 na 5, no zoči voči Šimbochovi nakoniec svoju šancu nepremenil. Na konci druhej tretiny ešte Radjenoviča delilo len zopár centrimetrov od dorážky do prázdnej brány, ale nitrianski obrancovia si s touto situáciou poradili s chladnou hlavou a puk odohrali do bezpečia.

Rozhodujúci moment zápasu sa odohral v 45.minúte zápasu. Kerbashian perfektne načasoval prihrávku na rozbehnutého Lantošiho, ktorý sa dostal za chrbát trenčianskej obrany. V tom momente jediná možnosť ako uchrániť trenčiansku bránu pred gólovou pohromou, bolo zatiahnuť za ručnú brzdu prostredníctvom faulu na prenikajúceho Lantošiho. Na tento faul sa podujal Ondrej Mikula a jeho zákrok bol potrestaný trestným strieľaním. Na trestné strielanie sa postavil Samuel Buček a svoje labutie sólo zakončil strelou medzi lapačku a béton brankára Valenta - 1:0. V 57. minúte mala Dukla obrovskú šancu na vyrovnanie. Sojčík potiahol puk do útočného pásma, následne ho posunul na modrú čiaru, odkiaľ nekompromisnou strelou Krejčí nastrelil len hornú konštrukciu Šimbochovej brány. Dukla sa ešte 120 sekúnd pre koncom odhodlala k hre bez brankára. Tento vabank však hosťom nevyšiel a 46 sekúnd pre koncom poslal puk do opustenej trenčianskej brány opäť Buček, ktorý tým stanovil konečný stav stretnutia 2:0. V úplnom závere stretnutia sa ešte strhla zápasnícka šarvátka medzi Kerbashianom a Švecom, z ktorej vyšiel vítazne domáci Kerbashian.

HK NITRA - HK DUKLA TRENČÍN 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 45. Buček (sam. nájazd), 60. Buček (Bortňák)

/stav série 3:2/

Rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Orolin, vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Kerbashian (Nitra), Švec (Trenčín) obaja 10 min za pästný súboj, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3495 divákov

Zostavy:

HK Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Korím, Pupák, Rais, Versteeg, Sloboda - Majdan, Šiška, Čaládi - Lantoši, Kerbashian, Scheidl - Rapáč, Bortňák, Buček - Pätoprstý, Slovák, Hrušík

HK Dukla Trenčín: Valent - Krejči, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, Bokroš, Božík - Sojčík, Ölvecký, Varga - Mikula, Radjenovic, Bartovič - Luhový, Dlouhý, Švec - Hudec, J. Pardavý ml., Špankovič