MS 2022

Pred odletom zmena v nominácii, Jánošík strieda Gernáta

JanosikPred stredajším odletom slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvá sveta do Fínska prišlo v záverečnej nominácii k jednej zmene. Obrancu Martina Gernáta nahradil Adam Jánošík, ktorý sa stihol zotaviť z ochorenia COVID-19.

„Martin Gernát s nami nakoniec do Helsínk nepocestuje z osobných dôvodov. Rozhodli sme sa preto povolať Adama Jánošíka, ktorý sa k nám pripojil už v utorok večer,“ uviedol na margo zmeny asistent generálneho manažéra pri slovenskej reprezentácii Oto Haščák.

Adama Jánošíka najskôr vyradil z nominácie test na koronavírus, ktorý mu ukázal pozitívny výsledok ešte začiatkom minulého týždňa. Po odchode Martina Gernáta bol prvý, komu telefonoval Oto Haščák. Za posledných 48 hodín sa toho v živote 29-ročného obrancu zomlelo veľa. Sklamanie z neúčasti na šampionát vystriedal telefonát s pozvánkou, na ktorú Adam Jánošík reflektoval pozitívne. „Mal som covid, no už som zdravý. Pán Haščák mi zavolal, ako na tom som a či sa dokážem dať dokopy do majstrovstiev sveta. Som tu a som pripravený pomôcť,“ povedal pre hockeyslovakia.sk Adam Jánošík.

Ochorenie COVID-19 ho príliš neoslabilo: „Cítil som, že som chorý, ale v únosnej miere. Asi tri dni som kašľal a mal slabú nádchu. Už v Žiline ku koncu týždňa som chodil sám na ľad a snažil sa udržiavať v kondícii. Bohužiaľ, opätovné testy stále vychádzali pozitívne. Teraz som po prekonaní a zdravotne v poriadku. Ráno po príchode na zraz som si dal tréning, po ňom letíme do Fínska.“

Napriek zmene v nominácii naďalej platí, že v stredu popoludní odlieta z Bratislavy do Fínska historicky najmladšia slovenská výprava v ére samostatnosti s vekovým priemerom 24,44 rokov.

Comments
Send

Pavol Švantner


Published: 11.5.2022 10:47