hockey-LIVE

Nominácia: Na dvojzápas proti Nemecku aj s Bučekom či kvartetom nováčikov

pripravaV nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na februárový prípravný dvojzápas proti Nemecku figurujú aj mená štyroch nováčikov. Premiérovo si dres národného tímu oblečú brankár Michaloviec, resp. Trebišova Vladimír Glosár, obranca Popradu Boris Brincko a útočníci Spišskej Novej Vsi Oleksij Myklucha s Róbertom Džuganom. Duely proti Nemecku na zvolenskom zimnom štadióne sú na programe 7. a 8. februára od 18.00 h, lístky sú naďalej dostupné v sieti Ticketportal.

Vedenie národného tímu spolu s trénerským štábom na čele s hlavným koučom Craigom Ramsaym nominovali pod Pustý hrad 24 hráčov, z toho dvoch brankárov, deväť obrancov a trinásť útočníkov. V tíme sú opäť výlučne hráči zo slovenskej a českej extraligy. Domácu súťaž reprezentuje 14 hokejistov, českú 10. „Lídrami mladého mužstva by mal byť brankár Hlavaj a v útoku Okuliar, či Buček, ktorého sme dlhšie v reprezentácii nevideli. Po jeho výkonoch v našej extralige prišiel čas, aby mu tréneri dali opäť šancu v národnom tíme,“ uviedol generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan na margo tvorby nominácie. Hlavaj si drží v českej extralige takmer 91-percentnú úspešnosť zásahov, Okuliar je v rovnakej súťaži druhý najlepší strelec s 18 gólmi. Bučekovi aktuálne patrí post najproduktívnejšieho hráča v slovenskej TIPOS extralige so 48 bodmi (21+27). 

MEDZI NOVÁČIKMI DUO SPIŠIAKOV

Súčasťou nominačného listu sú aj štyria debutanti. Brankár Vladimír Glosár chytá striedavo v TIPOS extralige za Michalovce a v TIPOS Slovenskej hokejovej lige za Trebišov, pričom v oboch súťažiach si drží úspešnosť zásahov nad hranicou 90 percent, v najvyššej súťaži dokonca takmer 92,5 %. Dvadsaťštyriročný obranca Boris Brincko má našliapnuté k najlepšej sezóne v mužskom hokeji. Za Poprad odohral dosiaľ 34 zápasov, v ktorých zaznamenal tri góly a štyri asistencie. Výbornú formu má útočné duo Spišskej Novej Vsi. Oleksij Myklucha patrí s 29 bodmi (10+19) k lídrom ofenzívy prvého tímu extraligovej tabuľky. Darí sa aj jeho tímovému spoluhráčovi Róbertovi Džuganovi, najlepšiemu slovenskému zakončovateľovi na juniorskom šampionáte 2020. Dvadsaťtriročný krídelník strelil v doterajšom priebehu najvyššej domácej súťaže 14 gólov, pridal k nim šesť asistencií.

„Tento výber má byť predovšetkým o mladých hráčoch. Pozreli sme sa po kluboch extraligy a hľadali takých, ktorí hrajú dobre a zaslúžia si šancu. Spišská Nová Ves podáva dlhodobo veľmi dobré výkony a mladí hráči sú súčasťou pozitívneho výsledkového trendu klubu. Chceme im dať šancu aj v reprezentácii a zistiť, ako sa im bude dariť na medzinárodnom ľade,“ pokračoval Miroslav Šatan.

Oleksij Myklucha reprezentoval Slovensko na dvoch juniorských svetových šampionátoch. Po návrate pod Tatry minulý rok v lete zakotvil v Nitre, odkiaľ sa v priebehu sezóny presunul do Spišskej Novej Vsi, kde pred niekoľkými rokmi hokejovo dorástol v systéme mládežníckych kategórií klubu. Po roku a pol pôsobenia v najvyššej domácej súťaži si vypýtal šancu v mužskom národnom tíme. „Veľmi sa teším, že si môžem znova obliecť slovenský dres. Je snom každého mladého hokejistu dostať sa na totú úroveň. Teším sa aj na aktívny štýl, ktorý vyznáva tréner Craig Ramsay. Mám rád rýchlosť, korčuľovanie mi nerobí problém. Rád napádam, hrám v rýchlom tempe. Dúfam, že si to užijem a pomôžem tímu," povedal 21-ročný útočník pre hockeyslovakia.sk. 

DVAKRÁT VYPREDAŤ ZVOLEN

Aj vlani sa počas asociačného termínu predstavila slovenská hokejová reprezentácia proti Nemecku. Hoci jej dvojzápas výsledkovo nevyšiel, čo potvrdzujú prehry 2:3 po nájazdoch a 1:3, mladý slovenský výber dokázal vypredať štadión v Michalovciach aj Steel arénu v Košiciach. Miroslav Šatan verí, že dvakrát vypredané bude aj vo Zvolene, kde sa národný tím predstaví po vyše 24 rokoch. „Nevedel som, že takú dlhú dobu sme neboli vo Zvolene. Verím však, že Stredoslováci aj všetci fanúšikovia z okolia prídu, podporia národné mužstvo a budú ho hnať vpred. Zároveň dúfam, že naši hráči ich potešia víťazstvami,“ zaželal si Šatan.

Slovenská hokejová reprezentácia sa zíde na zraze vo Zvolene v pondelok 5. februára. Po dvoch tréningových jednotkách absolvuje v priamom prenose televízie JOJ Šport v stredu 7. februára od 18.00 h prvý prípravný súboj proti Nemcom a o 24 hodín neskôr v rovnakom dejisku aj ten druhý. Vstupenky vrátane exkluzívnej Zlatý Bažant Tour, ktorá garantuje fanúšikom prémiový zážitok so vstupom do kabíny, predzápasovým stretnutím s trénerom Craigom Ramsaym a sledovanie duelu z VIP priestorov s neobmedzenou konzumáciou, si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.


Nominácia SR A na VT a prípravný dvojzápas proti Nemecku vo Zvolene (5. – 8. 2. 2024):

Meno Klub Zápasy Góly
BRANKÁRI
Vladimír GLOSÁR HK Trebišov/HK Dukla Ingema Michalovce 0 0
Samuel HLAVAJ HC Litvínov (ČR) 10 0
OBRANCOVIA
Michal BEŇO HC Slovan Bratislava 18 1
Boris BRINCKO HK Poprad 0 0
Martin BUČKO HC Dynamo Pardubice (ČR) 29 1
František GAJDOŠ HK Nitra 20 0
Andrej GOLIAN HC Slovan Bratislava 15 0
Michal IVAN Bílí Tygři Liberec (ČR) 44 1
Marek KORENČÍK HC Slovan Bratislava 3 0
Dávid MUDRÁK HKM Zvolen 18 1
Marko STACHA HK Nitra 2 0
ÚTOČNÍCI
Jozef BALÁŽ HK Dukla Trenčín 13 5
Samuel BUČEK HK Nitra 13 5
Viliam ČACHO HC Oceláři Třinec (ČR) 24 7
Róbert DŽUGAN HK Rysy Spišská Nová Ves 0 0
Martin FAŠKO-RUDÁŠ Bílí Tygři Liberec (ČR) 28 3
Patrik HREHORČÁK HC Oceláři Třinec (ČR) 14 1
Matej KAŠLÍK HKM Zvolen 4 1
Andrej KOLLÁR Kometa Brno (ČR) 24 3
Adam LUKOŠÍK HC Slovan Bratislava 2 0
Oleksij MYKLUCHA HK Rysy Spišská Nová Ves 0 0
Oliver OKULIAR Mountfield Hradec Králové (ČR) 22 6
Miloš ROMAN HC Oceláři Třinec (ČR) 38 5
Alex TAMÁŠI Mountfield HK (ČR) 35 5
REALIZAČNÝ TÍM
Generálny manažér Miroslav Šatan
Manažérka Zuzana Chrenková
Hlavný tréner Craig Ramsay
Asistent trénera Peter Frühauf
Asistent trénera Róbert Petrovický
Asistent trénera Ján Pardavý
Tréner brankárov Ján Lašák
Video analytik Igor Andrejkovič
Kondičný tréner Róbert Bereš 
Lekár MUDr. Pavel Lauko
Fyzioterapeut Martin Babják
Výstrojový manažér Marek Jenčík
Výstrojový manažér Juraj Stopka
Média manažér Peter Jánošík
Média manažér Tomáš Kyselica

PROGRAM DVOJZÁPASU

STREDA 7. FEBRUÁRA

18.00 Slovensko – Nemecko

ŠTVRTOK 8. FEBRUÁRA

18.00 Slovensko – Nemecko

 

Comments
Send

Pavol Švantner


Published: 23.1.2024 14:44