Majstrovstvá sveta v hokeji 2024

logo MS

Kedy sa budú odohrávať?

Turnaj štartuje 10.mája 2024 a finálový zápas je na programe 26.mája 2024.

Kde sa budú odohrávať?

Majstrovstvá sveta v roku 2024 sú už 87.šampionátom v rade a budú sa konať v Prahe a Ostrave. K tomu poslúžia tieto dve arény:

  • O2 Arena (kapacita 17.383 divákov)
  • Ostravar Aréna (kapacita 10.004 divákov)

Slovensko odohrá svoje zápasy základnej B-skupiny v menšej z dvoch arén v Ostrave.

Formát turnaja

  • Turnaj je v základnej časti rozdelený do dvoch skupín po 8 tímov, v ktorých odohrá každý tím jeden zápas proti ostatným tímom v skupine.
  • Pri rovnosti bodov v skupinovej fáze je rozhodujúcim kritériom zápas medzi týmito dvoma tímami
  • Prvé 4 tímy zo skupiny postupujú do štvrťfinále
  • Posledné tímy skupín vypadávajú do I.divízie MS
  • Od štvrťfinále sa pokračuje vyraďovacím play-off pavúkom zápasmi medzi skupinami:
    • A1 vs. B4
    • B1 vs. A4
    • A2 vs. B3
    • B2 vs. A3
  • Do semifinále, finále a zápasu o bronz sú postupujúce tímy nasadené podľa umiestnenia v tabuľke zo základnej časti

Program turnaja

Fáza Dátum Čas (SEČ) Skupina Zápas Výsledok
základná časť 10.5.2024 16:20 A Švajčiarsko vs. Nórsko 5:2
základná časť 10.5.2024 16:20 B Slovensko vs. Nemecko 4:6
základná časť 10.5.2024 20:20 A Česko vs. Fínsko 1:0
základná časť 10.5.2024 20:20 B Švédsko vs. USA 5:2
základná časť 11.5.2024 12:20 A Veľká Británia vs. Kanada 2:4
základná časť 11.5.2024 12:20 B Francúzsko vs. Kazachstan 1:3
základná časť 11.5.2024 16:20 A Rakúsko vs. Dánsko 1:5
základná časť 11.5.2024 16:20 B Poľsko vs. Lotyšsko 4:5
základná časť 11.5.2024 20:20 A Nórsko vs. Česko 3:6
základná časť 11.5.2024 20:20 B USA vs. Nemecko 6:1
základná časť 12.5.2024 12:20 A Fínsko vs. Veľká Británia 8:0
základná časť 12.5.2024 12:20 B Slovensko vs. Kazachstan 6:2
základná časť 12.5.2024 16:20 A Dánsko vs. Kanada 1:5
základná časť 12.5.2024 16:20 B Lotyšsko vs. Francúzsko 3:2
základná časť 12.5.2024 20:20 A Rakúsko vs. Švajčiarsko 5:6
základná časť 12.5.2024 20:20 B Švédsko vs. Poľsko 5:1
základná časť 13.5.2024 16:20 A Nórsko vs. Fínsko 1:4
základná časť 13.5.2024 16:20 B USA vs. Slovensko 4:5
základná časť 13.5.2024 20:20 A Švajčiarsko vs. Česko 2:1
základná časť 13.5.2024 20:20 B Nemecko vs. Švédsko 1:6
základná časť 14.5.2024 16:20 A Dánsko vs. Nórsko 0:2
základná časť 14.5.2024 16:20 B Kazachstan vs. Lotyšsko 0:2
základná časť 14.5.2024 20:20 A Kanada vs. Rakúsko 7:6
základná časť 14.5.2024 20:20 B Poľsko vs. Francúzsko 2:4
základná časť 15.5.2024 16:20 A Česko vs. Dánsko 7:4
základná časť 15.5.2024 16:20 B Nemecko vs. Lotyšsko 8:1
základná časť 15.5.2024 20:20 A Švajčiarsko vs. Veľká Británia 3:0
základná časť 15.5.2024 20:20 B Slovensko vs. Poľsko 4:0
základná časť 16.5.2024 16:20 A Fínsko vs. Rakúsko 2:3
základná časť 16.5.2024 16:20 B Kazachstan vs. Švédsko 1:3
základná časť 16.5.2024 20:20 A Kanada vs. Nórsko 4:1
základná časť 16.5.2024 20:20 B USA vs. Francúzsko 5:0
základná časť 17.5.2024 16:20 A Veľká Británia vs. Dánsko 3:4
základná časť 17.5.2024 16:20 B Nemecko vs. Kazachstan 8:2
základná časť 17.5.2024 20:20 A Česko vs. Rakúsko 4:0
základná časť 17.5.2024 20:20 B Poľsko vs. USA 1:4
základná časť 18.5.2024 12:20 A Dánsko vs. Švajčiarsko 0:8
základná časť 18.5.2024 12:20 B Lotyšsko vs. Švédsko 2:7
základná časť 18.5.2024 16:20 A Kanada vs. Fínsko 5:3
základná časť 18.5.2024 16:20 B Nemecko vs. Poľsko 4:2
základná časť 18.5.2024 20:20 A Česko vs. Veľká Británia 4:1
základná časť 18.5.2024 20:20 B Francúzsko vs. Slovensko 2:4
základná časť 19.5.2024 16:20 A Nórsko vs. Rakúsko 1:4
základná časť 19.5.2024 16:20 B USA vs. Kazachstan 10:1
základná časť 19.5.2024 20:20 A Švajčiarsko vs. Kanada 2:3
základná časť 19.5.2024 20:20 B Slovensko vs. Lotyšsko 2:3
základná časť 20.5.2024 16:20 A Veľká Británia vs. Nórsko 2:5
základná časť 20.5.2024 16:20 B Švédsko vs. Francúzsko 3:1
základná časť 20.5.2024 20:20 A Fínsko vs. Dánsko 3:1
základná časť 20.5.2024 20:20 B Kazachstan vs. Poľsko 3:1
základná časť 21.5.2024 12:20 A Rakúsko vs. Veľká Británia 2:4
základná časť 21.5.2024 12:20 B Francúzsko vs. Nemecko 3:6
základná časť 21.5.2024 16:20 A Kanada vs. Česko 4:3
základná časť 21.5.2024 16:20 B Lotyšsko vs. USA 3:6
základná časť 21.5.2024 20:20 A Fínsko vs. Švajčiarsko 1:3
základná časť 21.5.2024 20:20 B Švédsko vs. Slovensko 6:1
štvrťfinále 23.5.2024 16:20 - Kanada vs. Slovensko 6:3
štvrťfinále 23.5.2024 16:20 - Švajčiarsko vs. Nemecko 3:1
štvrťfinále 23.5.2024 20:20 - USA vs. Česko 0:1
štvrťfinále 23.5.2024 20:20 - Švédsko vs. Fínsko 2:1
semifinále 25.5.2024 14:20 - Švédsko vs. Česko 3:7
semifinále 25.5.2024 18:20 - Kanada vs. Švajčiarsko 2:3
súboj o bronz 26.5.2024 15:20 - Švédsko vs. Kanada 4:2
finále 26.5.2024 20:20 - Česko vs. Švajčiarsko 2:0

Kedy hrá Slovensko?

Ako aj program vyššie napovedá, prvý zápas Slovensko odohrá ihneď v prvý deň, 10.mája 2024 o 16:20 nášho času proti Nemecku. Potom nás čaká o dva dni neskôr, 12.mája, Kazachstan, 13.5. odohráme zápas proti USA, 15.mája proti nováčikovi z Poľska, nasleduje dvojdňová pauza a v sobotu 18.5. sa stretneme s Francúzskom, o deň neskôr s Lotyšskom a základnú skupinu uzavrieme duelom proti Švédsku v utorok 21.mája.

Aká bude zostava Slovenska?

Slovenský tím sa môže opierať o niekoľko výrazných posíl spoza mora. Najhlavnejšími ťahúňmi by mali byť Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Tomáš Tatar, Martin Fehérváry, či napríklad aj Pavol Regenda.

Pozícia Meno
GK HLAVAJ Samuel
GK ŠKORVÁNEK Stanislav
GK TOMEK Matej
F ČACHO Viliam
F CEHLÁRIK Peter
F CINGEL Lukáš
F DAŇO Marko
F FAŠKO-RUDÁŠ Martin
F HRIVÍK Marek
F HUDÁČEK Libor
F KELEMEN Miloš
F KUDRNA Andrej
F POSPÍŠIL Martin
F REGENDA Pavol
F SLAFKOVSKÝ Juraj
F SUKEĽ Matúš
F TATAR Tomáš
D ČEREŠŇÁK Peter
D FEHÉRVÁRY Martin
D GAJDOŠ František
D GOLIAN Andrej
D GRMAN Mário
D IVAN Michal
D KOCH Patrik
D NEMEC Šimon

Vystúpenie Slovenska na minuloročnom šampionáte

Minulý rok vo Fínsku sa Slovensko nedostalo do štvrťfinálových bojov, keď sme dokázali vyhrať len 3 zo 7 zápasov základnej skupiny. Zápasy dopadli veľmi tesne, no zamrzí určite prehra s Kazachstanom 4:3 po nájazdoch, ktorá nás stála dôležité body. Slovensko tak ukončilo svoju púť turnajom na konečnej 9.priečke.

Víťazom šampionátu sa stala Kanada, ktorá zdolala prekvapivého súpera z Nemecka. Bronz si odniesli hokejisti Lotyšska.

Kde môžem sledovať Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 live?

Majstrovstvá bude vysielať televízia JOJ Šport, ktorá ponúka aj live vysielanie na Internete formou bezplatnej služby JOJ Play.

Budeme hrať aj tieto Majstrovstvá o nejaké vecné ceny?

Samozrejme, tak ako po iné ročníky, aj počas tohto sme si pre Vás pripravili súťaže o zaujímavé ceny.

  • Manažéri vo Fantasy Championship hrajú tento rok o výhru v podobe 3ks balíčkov zberateľských kartičiek Tipsport Extraligy 2023/2024 pre 1.miesto a 1 balíček pre druhého najlepšieho manažéra
  • Tipovatelia výsledkov zápasov budú takisto odmenení na prvých dvoch priečkach. Najlepší tipovateľ získa až 4ks balíčkov zberateľských kartičiek Tipsport Extraligy 2023/2024 a druhý najlepší jeden takýto balíček.
Comments
Send