Arosa Challenge

Slovensko zdolalo Kanadu!

V tomto napínavom a dôležitom zápase včera Slovensko zdolalo Kanadu stavom 2:1. O to sa postaral Martin Hujsa so svojím víťazným gólom.V prvej tretine padli hneď 2 z 3 gólov celého zápasu, autorom ktorých bol obranca Dominik Graňák, ktorý nás už dostal do vedenia v 16.minúte a neskôr vyrovnávali Kanaďania na čele s Shane-om Peacockom, ktorému asistoval Jeff Shantz a Jean-Guy Trudel. Trudel bol aj neskôr v druhej tretine zápasu vylúčený na 5 minút + disciplinárny trest 20 minút za napadnutie Jozefa Čierneho, ktorý utrpel zranenia. Slovensko ale túto presilovku ako aj ďalšie nedokázalo využiť. Až prišla 38.minúta, v ktorej sa vynašiel Martin Hujsa a skóroval svoj víťazný gól tohto stretnutia. Tento stav už Kanaďania zvrátiť nevedeli. Karol Križan v bráne podával veľmi dobré výkony, keď vychytal všetky veľké kanadské akcie a ušla mu iba jedna strela. Dnes sa Slovensko stretne o 12.00 s Nemeckom a posledné momenty Škoda Cupu bude uzatvárať zápas medzi Švajčiarskom a Kanadou.