Arosa Challenge

Ďalšia remíza Slovenska

Po úspešnom zápase s Kanadou je tu polovničný úspech pri poslednom slovenskom zápase v lige Škoda Cup, kde náš ligový výber remízoval s Nemeckom.Prvé dve tretiny boli jediné z celej ligy, v ktorých nepadol ani jeden gól. Zato už v prvých minútach si na trestné lavice sadali viacerí Nemci. Najprv Köpchenn, potom Hackert a do druhej tretiny aj prví Slováci Pavlikovský a L.Čierny. Prekvapenie prišlo až po odpískaní úvodných buly, kde sa v 19.sekunde otváracej druhej tretiny podarilo Ľubovi Bartečkovi streliť prvý gól za asistencie Rasťa Pavlikovského. Už to pomaly vyzeralo aj tak, že Slovensko skončí s výsledkom jedného gólu na konte. Toto tušenie ale zmenil Klaus Kathan aj s jeho remízujúcim gólom do bránky Karola Križana v našom oslabení. Po tomto góle sme mali ešte niekoľko príležitostí, keď boli vylúčení po sebe dvaja Nemci, ale ani jednu z nich sme nevyužili. Zápas teda skončil remízou 1:1. Síce sme na prvej priečke v priebežnom poradí ligy Škoda Cup, toto umiestnetie ohrozuje Švajčiarsko, ktorému v nasledujúcom zápase o 15.45 s Kanadou stačí len remíza na prvenstvo a víťazstvo celého Škoda Cup-u. Budeme teda netrpezlivo očakávať výsledok tohto dôležitého zápasu a dúfať vo výhru Kanady :-D