Arosa Challenge

Víťazom sa stalo znovu Slovensko

Víťazom tohtoročnej ligy Škoda Cup sa stalo Slovensko po remíze nad Nemeckom 1:1 a neúspešnom zápase Švajčiarov proti Kanaďanom, v ktorom podľahli 2:6 a Slovensko si tak upevnilo prvú priečku.Zápas Švajčiarska proti Kanade priniesol znovu maximum gólov, tentokrát ale väčšina padla do švajčiarskej bránky, v ktorej bol Bührer (neskôr v 33.minúte Rüegger). Prvá tretina už hneď želala Kanaďanom, ktorý síce strelili len jeden gól, ale neinkasovali žiaden. Autorom gólu bol Hnat Domenichelli poháňaný presilovkovou formáciou Jean-Guya Trudela a Jesseho Fibigera. Vylúčení sme videli 6, na každej strane po 3 2-minútové, ale ako vidno, kanadský tím ich lepšie využil Po návrate na ľad v druhej tretine otváral skóre znovu kanadský útočník Mark Astley a stav už bol tak 0:2. Do tretiny pridali góly ešte dvaja Kanaďania - Jan Alston a Ryan Gardner. Potom už prišiel tlak Švajčiarov, ktorý sa trochu s nádielky spamätali a skórovali vďaka Andresovi Ambühlovi v 35.minúte. Tretia tretina pozostávala z troch gólov. Prvý prišiel od najtrestanejšieho hráča ligy Jean-Guy Trudela, ktorý si Kanaďania ani moc nevychutnali, pretože po 11-tich sekundách Thierry Paterlini ofenzívne zvyšoval na 2:5. Nakoniec prišiel v 54.minúte posledný gól Jeffa Thomsa, ktorý zapečatil tento zápas a aj celkový výsledok turnaja, v ktorom sa vďaka výhre Kanady, Slovensku podarilo dostať na prvé miesto.